Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 21 lipca 2012 r.  w Szkole Podstawowej w Pałecznicy, z inicjatywy sołtysa naszej Pałecznicy Henryka Budzyńskiego i sołtysa Pałecznicy w Województwie Małopolskim Czesława Błauta, odbyło się spotkanie integracyjne rozpoczynające współpracę obu miejscowości na płaszczyźnie Kulturalnej, a może i w przyszłości Gospodarczej.

 

W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Niedźwiada, Rada Sołecka wsi Pałecznicy, Rada Sołecka Kolonii Pałecznica, Straż 

Palecznice

Pożarna 

Z drugiej zaś strony przybyli do nas zaproszeni goście wraz z Wójtem Gminy Pałecznica woj. małopolskie na czele. Godziny wieczorne obie "Siostrzane" Pałecznice spędziły w miłej atmosferze przy stole, tańcach i rozmowach.Wsi Pałecznica, Koło Gospodyń wsi Pałecznica, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pałecznica oraz wiele zaproszonych osób, które czynnie przyczyniają się do rozwoju naszej wsi, a których nie sposób tu wymienić...

Dzięki Dyrektorowi Szkoły p. Andrzejowi Sekule i Radzie Rodziców udało się zorganizować nocleg dla gości. Drugiego dnia goście zwiedzili Bazylikę w Lubartowie po czym wrócili do Pałecznicy, aby wziąć udział w imprezie Integracyjno-Sportowej, połączonej z Pucharem Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Niedźwiada, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pałecznica, gdzie przy muzyce i zabawach oddaliśmy się dalszej integracji połączonej z rywalizacją. Na zwięczenie spotkania Dwie Siostrzane Pałecznice rywalizowały w przeciąganiu liny. Jak to często miedzy siostrami bywa, wynikiem rywalizacji był remis. 

I jak wszystko co dobre ma swój koniec, tak i trzeba było pożegnać naszych gości, odprowadzić do autobusu, po czym samemu wrócić do rzeczywistości. 

Oczywiście otrzymaliśmy zaproszenie do Pałecznicy na rewizytę na pewno w przyszłym roku skorzystamy...

GALERIA ZDJĘĆ      PISZĄ O TYM

{jcomments off}

 

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkowników:
274
Artykułów:
50
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
820711