Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

StowarzyszenieWitam po raz kolejny wszystkich mieszkańców Pałecznicy a szczególnie wszystkich tych, którzy odwiedzają naszą stronę i zabierają głos w toczącej się dyskusji na temat rozwoju naszej MAŁEJ OJCZYZNY: jak pięknej wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Nieuchronnie zbliża się koniec roku a więc czas na podsumowanie tego, co zrobiliśmy w tym roku...

Na wiosnę w mijającym roku odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pałecznica, na którym zostałem wybrany jego Prezesem

w skład zarządu weszli jeszcze trzej inni mieszkańcy Pałecznicy, których dane podane są na stronie stowarzyszenia.

Pierwszą sprawą, z jaką musieliśmy się uporać i która trwała najdłużej to wyprowadzenie spraw papierkowo-administracyjnych związanych

z rejestracją Stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym, co trwało najdłużej ze względu na to, iż od momentu pierwszej rejestracji nie były robione żadne zmiany pomimo zmieniających się zarządów. Dość powiedzieć, że na dzień dzisiejszy wyprowadzone jest wszystko tak jak wymagają tego ustawy.

Następnym zadaniem, które trwało też zbyt długo był zakup ryb do zalewu, Z tą niby prostą sprawą okazało się też były problemy gdyż stały dostawca karpia do naszego zalewu w tym roku go po prosty nie miał, po długich poszukiwaniach dobrej ładnej i zdrowej ryby zakupiliśmy 600 kg karpia aż pod Radomiem, ale warto było gdyż karp okazał się wyjątkowo piękny. Ponadto zakupiliśmy także 1200 kg karasia srebrnego, co bardzo uatrakcyjniło połowy w naszym zalewie, po prostu każdy ko tylko zarzucił wędkę wracał do domu z przysłowiową rybką.

Następną sprawą, którą należy uregulować i to jak najszybciej jest własność zalewu wraz z terenami przyległymi, który na dzień dzisiejszy jest własnością Gminy Niedźwiada. Na tę okoliczność Zarząd w imieniu Stowarzyszenia wystąpił do Rady Gminy Niedźwiada o uregulowanie stosunków własnościowych dotyczących powyższych terenów. Niestety w dniu dzisiejszym tj.(08.12.2011) dowiedziałem się, że na razie radni nie mają czasu zająć się tą sprawą. Zbyt mocno zajęci są rozkradaniem gminnej biedy, to znaczy ustalaniem budżetu gminy.

W dniu 14 Października 2011 roku wystąpiliśmy do Gminy Niedźwiada o dotacje na działalność statutową Stowarzyszenia wymieniając poszczególne potrzeby. Niestety także w tym przypadku nie uzyskaliśmy w oczach radnych, a także pani skarbnik aprobaty gdyż jak uznała pani skarbnik, że nie mieścimy się w zakresie zadań własnych gminy. Przeciwnie niż stowarzyszenia GKS Niedźwiada, czyli Klub sportowy z Niedźwiady, który gra w A klasie i znajduje się pod koniec tabeli oraz mając może 20 członków, nie mając przy tym żadnych swoich środków a otrzymuje dotację na poziomie 60 tysięcy złotych, tylko, dlatego że prezesem jest radny z dużym poparciem w radzie gminy. Musimy sobie powiedzieć jasno, że nasza gmina jest jedną z biedniejszych gmin w kraju, ale na klub sportowy prowadzony przez radnego pana prezesa Adama Czarneckiego Gmina przeznacza najwięcej w kraju, bo wraz z utrzymaniem boiska klub obciąża budżet gminy okrągłą sumą sięgającą blisko 100 000 zł, gdzie jedne z bogatszych gmin w naszym kraju przeznaczają od 30 do 35 tys. zł na kluby piłkarskie prowadzące rozgrywki w A klasie. Dla przykładu na IV ligę w Lubartowie „Lewart” otrzymuje tylko 50 000 zł. Chciałbym zapytać w tym miejscu mieszkańców Pałecznicy czy mamy przejść obok tego problemu nie zwracając na niego uwagi, czy też podjąć walkę nie zważając na to, jakie i kto konsekwencje swoich działań poniesie? Ja ze swej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby przywrócić równowagę proporcjach radnych gminy w stosunku do ilości mieszkańców wsi. Pałecznica, jako największa wieś w gminie jest pod każdym względem dyskryminowana. Z matematycznych wyliczeń wynika, bowiem że Pałecznica, jako okręg wyborczy winna mieć 3 radnych w radzie Gminy Niedźwiada.

 

Bardzo PROSZĘ o zabieranie głosu na ten temat.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Z poważaniem Ryszard Gdula.{jcomments on}

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkowników:
274
Artykułów:
83
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
542696